تو یه سال اخیر حضور عرب‌ها توی شهرهای زیارتی ما به خصوص مشهد خیلی خیلی بیش‌تر از قبل شده. جوری که تقریباً هیچ‌جا، خالی از وجودشون نیست! حالا این مسأله می تونه علت‌های زیادی داشته باشه، دلار، قضیه‌ی سوریه، تبادل کاروان با عراق و ...

اما این دو روزی که مشهد بودم به دو تا نتیجه‌گیری جامعه‌شناسانه رسیدم. ما ایرانی‌ها همون‌طوری که تو عراق و عربستان ازشون حساب می‌بریم و یه جورایی ازشون می‌ترسیم، این‌جا تو کشور خودمون هم ازشون می‌ترسیم! بس که درشت‌هیکلن و با صدای بلند حرف می‌زنن شاید! اگه مثلاً داره میاد سمتت، تو میری کنار که اول اون بره یا وقتی میاد وسط صف، صاف تلپ می‌شه جلوی تو می‌شینه هیچی نمی‌تونی بگی!

و نتیجه‌ی دیگه این‌که اصلاً به خودشون زحمت نمی‌دن دو کلمه فارسی یاد بگیرن که به مشکل برنخورن! کلاً یه جورایی انگار همه جا مال خودشونه!

/ 6 نظر / 264 بازدید
خانمه

سال نو مبارک.زیارت قبول خانم. خدایی آدم از هیکلشون میترسه [نیشخند]

امیر

ئه! ما هم که این دوروزه مشهد بودیم که! عرب هم زیاد ندیدیم. دیدیما ولی نه زیاد

جناب کارگردان

سلام باوجود اینکه زیاد تمایل به بحث عرب و عجم ندارم ، ولی داغمان را تازه کردید ! شاید هفته ای نیست که صدام را لعنت نکنیم . با جنگی که راه انداخت و مهاجرت روستایی ها ی حاشیه مرز به شهر ، فرهنگ و امنیت وطنم اهواز به شدت تغییر کرده و بدبختانه روز به روز مهاجرت غیر عربها داره بیشتر میشه . تا جایی که متاسفانه اگر کرج به پایتخت فساد مشهور شده ، اهواز پایتخت ناامنی مالی و جانی است که البته صداشو درنمیارن .

مهدی محمدی

[خنده][خنده][گل][گل] تازه اینا هیچی نیس نیومدی خوزستانو ببنی اگه دیدی چی میگی

حسین نمازی

آدمی که درک درستی از فرهنگ نداشته باشد همینگونه است که توصیف کردید. عرب و عجم هم ندارد. همین طرز رانندگی و آپارتمان نشینی ها را بگیرید و بروید بالا.

خانمه

سلام هانیه جان.کجایی خانم دیگه خبری ازت نیست